Szpachlowanie, wykańczanie ścian - jak to robimy? - Szpachlowanie maszynowe | usługi remontowe poznań

Szpachlowanie, wykańczanie ścian – jak to robimy?

szpachlowanie

Profesjonalne wykańczanie ścian to praca dla prawdziwych specjalistów. Bez doświadczenia, odpowiednich materiałów i sprzętu trudno liczyć na idealny efekt, szczególnie, że skutki niewłaściwie przeprowadzonej usługi mogą pojawić się na ścianie dopiero po dłuższym okresie czasu.

Odpowiednie podłoże to podstawa sukcesu szpachlowania

Szpachlowanie to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża zarówno w przypadku, gdy gładź będziemy kłaść na świeżo otynkowaną ścianę, jak i podczas remontów starych ścian. Wielu „fachowców” (także w Poznaniu) popełnia błąd już na samym początku, gdyż nie zachowują odpowiednich przerw technologicznych podczas przeprowadzania usługi. Dotyczy to przede wszystkim nowych tynków, które wymagają nawet kilkutygodniowego okresu wiązania (w zależności od jego typu). Nierzetelne firmy często skracają ten okres, aby wcześniej zakończyć prace. Przy świeżych tynkach niezbędne jest też ich gruntowanie, które zapewni właściwą przepuszczalność naniesionych powłok i przyspieszy proces wysuszania. W przypadku remontów najczęściej konieczne jest także usunięcie starych warstw farby i innych powłok, które słabo przylegają do podłoża. Odpowiednio oczyszczoną powierzchnię również gruntujemy, przede wszystkim po to, aby ją wzmocnić. Po przeprowadzeniu opisanych prac wstępnych, możemy przejść do szpachlowania.

Szpachlowanie ręczne lub maszynowe – gwarant gładkiej ściany

W przypadku odświeżania ścian w ramach usług remontowych, należy zająć się również wypełnieniem pęknięć i innych uszkodzeń. Do tego wykorzystujemy produkty o specjalnym przeznaczeniu. Pierwszą warstwą nakładaną podczas usług szpachlowania jest gładź wyrównująca. Jak sama nazwa wskazuje, odpowiada ona za wypełnienie krzywizn i doprowadzenie ścian do idealnego pionu. Przy ręcznym szpachlowaniu do wykonania tego etapu wykorzystuje się proste szpachelki o różnej szerokości. Zwieńczeniem tej części prac jest czynność szlifowania nałożonej szpachli. Wszystko po to, aby doprowadzić ścianę do idealnego wyglądu i przygotować ją do kolejnego etapu. Druga warstwa gładzi szpachlowej ma charakter wykańczający i odpowiada za nadanie odpowiedniej gładkości ścianie. Po wykonaniu tego rodzaju prac, wykonujemy ponowne szlifowanie oraz gruntowanie powierzchni. Kluczowa podczas wykonywania usługi jest dla nas odpowiednia kontrola podczas szpachlowania, dlatego zawsze wykorzystujemy halogeny doświetlające, które pozwalają dostrzec więcej aniżeli przy zwykłym, dziennym świetle.

Podwójne gruntowanie i malowanie

Ponowne gruntowanie po szpachlowaniu ma za zadanie przygotować ścianę do nałożenia farby. Dzięki temu będzie ona lepiej kryć szpachlowaną powierzchnię oraz zostanie jej zapewniona odpowiednia trwałość. Ostatnim etapem wykończenia ściany jest malowanie przy pomocy farb o kolorystyce wybranej przez klienta. Przestrzeganie rygoru powyższych etapów prac oraz odpowiednich przerw technologicznych daje nam pewność, że odświeżona ściana po remoncie, czy wykończeniu będzie nie tylko idealnie wyglądać, ale także wyróżniać się trwałością i odpornością. Podczas wykonywania szpachlowania, czy innych usług remontu ścian stosujemy zawsze produkty renomowanych producentów, takich jak, np. Śnieżka, Knauf, czy Ceresit.

Szpachlowanie poznań

Szpachlowanie to czynność niezbędna podczas wykonywania remontów starych ścian, czy wykończenia wnętrza. Złożoność tego procesu powoduje, że wielokrotnie przychodzi nam poprawiać prace wykonane stosunkowo niedawno przez inne ekipy remontowe z Poznania, które jednak nie wykazały się profesjonalizmem. Warto więc skorzystać z doświadczenia najlepszych i zlecić prace ekspertom w dziedzinie – ekipie TG Budownictwo Poznań. Nie zawiodą się Państwo!


+48 503 579 183
biuro@tgbudownictwo.pl
ul. Cisowa 11, 61-475 Poznań
Brak pomysłu na urządzenie wnętrza?
Współpracujemy z dekoratorami wnętrz.
Chętnie doradzą i pomogą.